Tlenoterapia hiperbaryczna

Instytut Neurorehabilitacji ANIMUS w Olsztynie zaprasza na tlenoterapię hiperbaryczną

Tlenoterapia hiperbaryczna (hiperbaria) zwiększa wydolność organizmu i przyśpiesza procesy regeneracyjne. Jest skuteczna w przypadku leczenia kontuzji jako środek redukujący ból i obrzęki oraz powstrzymujący rozwój bakterii w miejscach urazu. 

 
animus1

 

Tlenoterapia hiperbaryczna to bezbolesna i nieinwazyjna metoda leczenia wielu ostrych i przewlekłych schorzeń polegająca na dostarczaniu czystego tlenu pod zwiększonym ciśnieniem do komórek ciała. Zabieg odbywa się w specjalnie skonstruowanej komorze hiperbarycznej. Komora hiperbaryczna to urządzenie, w którym panuje ciśnienie wyższe od atmosferycznego, a osoba znajdująca się wewnątrz oddycha 100%-owym tlenem. W trakcie zabiegu ilość tlenu wzrasta kilkunastokrotnie w porównaniu z oddychaniem w warunkach naturalnego ciśnienia atmosferycznego, a tlen w organizmie nie jest wówczas przenoszony tylko przez hemoglobinę, lecz ulega również rozpuszczeniu w osoczu krwi. 

 

Terapia tlenem powoduje zwiększenie liczby komórek macierzystych w organizmie, co sprzyja szybkiej regeneracji uszkodzonych komórek i tkanek. Dlatego jest szansą dla wielu pacjentów, u których zawiodły inne metody terapii. 

 

Zabieg w komorze hiperbarycznej jest stosowanym w wielu rodzajach schorzeń, zarówno u dzieci jak i u dorosłych. To skuteczny sposób na leczenie wielu chorób. Najważniejsze z nich to: cukrzyca, borelioza, autyzm, schorzenia neurologiczne, kardiologiczne, gastrologiczne, spowolnienie procesów starzenia, choroba Alzheimera, problemy natury ortopedycznej i ich rehabilitacja, depresja i zespół wypalenia zawodowego, przemiana materii, schorzenia dermatologiczne, oparzenia oparzeń, reumatyzm. 

 

Rezerwacja:

Instytut Neurorehabilitacji ANIMUS

Ul. Gietkowska 5

10-170 Olsztyn

Tel.  798389556

animus@neuroinstytut.com.pl